Co to jest umywalka Undermount?

July 10, 2020
najnowsze wiadomości o firmie Co to jest umywalka Undermount?

Co to jest umywalka Undermount?

Niezależnie od tego, czy szukasz zlewu do kuchni, łazienki, czy nawet baru na mokro, przed dokonaniem wyboru należy rozważyć różne style, materiały i projekty umywalek.Najpierw wybierz typ instalacji.Najpopularniejsze metody instalacji to drop-in i undermount.Na tym blogu przejrzymy wszystko, co musisz wiedzieć o niedomontowaniu umywalek.


W przeciwieństwie do zlewozmywaków, które są najbardziej znanym rodzajem zlewozmywaka kuchennego, podblatowy zlew montowany jest pod blatem.Podczas gdy nieumontowane zlewy mają krawędź, krawędź mocuje się do dolnej części lady, więc nie jest widoczna.

 

To, co utrzymuje niedomontowany zlew kuchenny lub umywalkę łazienkową na miejscu, to epoksydowe, kotwice i klipsy o wysokiej wytrzymałości oraz silikonowy uszczelniacz, zgodnie z pytaniem Buildera.Jeśli chodzi o koszt tego zlewu, zlewozmywak zwykle kosztuje od 250 do 800 USD, w zależności od wielkości zlewu i materiału.

 

najnowsze wiadomości o firmie Co to jest umywalka Undermount?  0

 

W jaki sposób instalowany jest zlew Undermount?


Najbardziej charakterystyczną cechą umywalki podblatowej jest to, że znajduje się ona pod blatem w kuchni lub łazience.Ponieważ krawędź zlewu zlewu jest zamontowana poniżej blatu, podwieszane zlewy wiszą pod blatem.W przeciwieństwie do zlewów, które znajdują się na blacie, ten styl zapewnia ciągły przepływ z blatu do zlewu.

 

Jak zainstalować zlew Undermount?


Prawidłowe zainstalowanie i uszczelnienie nieumeblowanej umywalki ma kluczowe znaczenie dla tego stylu umywalki łazienkowej lub kuchennej, aby zapewnić jej prawidłowe podparcie i zapobiec wyciekom.Twój blat i wsporniki muszą być w stanie utrzymać zlew na swoim miejscu i bezpiecznie utrzymać jego ciężar.Ten film wideo z Moen pomoże Ci przejść przez proces instalacji.

 

Podobnie jak w przypadku większości projektów DIY w domu, zatrudnienie profesjonalisty może być łatwiejsze.Większość profesjonalistów będzie w stanie zainstalować umywalkę podblatową za 30 minut lub krócej.

 

najnowsze wiadomości o firmie Co to jest umywalka Undermount?  1


Zalety umywalki Undermount


Jedną z największych zalet umywalki podblatowej w kuchni lub łazience jest to, że sprawia, że ​​czyszczenie blatu jest łatwym zadaniem.Zwykle łatwość czyszczenia jest największą zaletą tego stylu zlewu.Czyszczenie blatu jest proste, ponieważ warga nie stanowi przeszkody.Możesz wycierać okruchy i bałagan prosto do zlewu i do ścieku.Zlewozmywaki mają wyższe krawędzie, co nie pozwala na takie samo proste czyszczenie.

 

Kolejną zaletą umywalek podblatowych jest to, że dają one więcej miejsca na blacie.Nieumontowane zlewy pozwalają blacie w kuchni lub łazience sięgać aż do zlewu.Oznacza to, że jeśli masz małą łazienkę lub mniejszą kuchnię, umywalka podblatowa może dać ci trochę więcej miejsca na blacie.

 

Wreszcie, niedomontowane zlewy zwrócą lepszą wartość odsprzedaży dla Twojego domu niż zlewy wpuszczane.

 

Wady umywalki Undermount


Zlewozmywaki podtynkowe nie są łatwe do zainstalowania w porównaniu do zlewozmywaków kuchennych i łazienkowych.Dla właścicieli domów jest to proste i bezbolesne, aby zainstalować własny zlew wpuszczany, jeśli w blacie jest już wycięcie pasujące do wymiarów zlewu.

 

Zlewozmywaki są również mniej kosztowne.Nieumontowane zlewy będą droższe zarówno dla materiałów, jak i robocizny związanej z instalacją.

 

Wreszcie, blaty drop-in są zwycięzcami, porównując lepszy wybór materiałów blatów.Zlewozmywak można przymocować do wszystkich materiałów blatów, z wyjątkiem laminatu.W przeciwieństwie do zlewozmywaków zlewozmywakowych, zlewozmywaki zlewozmywakowe można instalować na każdym rodzaju blatu i wszystkich materiałach.